TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ ADANA ŞUBESİ
Bayrak
BİR VATAN HİKAYESİ


KÜTÜPHANE
HİKAYE YARIŞMASI
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
BANKA HESABI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420

Faaliyetler

KAMUOYUNA SAYGIYLA
24 Şubat 2019 tarihinde Derneğimizin Yönetim Kurulu Seçimleri sonrasında yönetim kurulum ile  birlikte yaptığımız faaliyetler

FAALİYET RESİMLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Türkiye harp malülü Gaziler Şehit dul ve yetimleri derneği Adana Şubesine ait sosyal medya ve elektronik iletişim adresleri, Derneğimizin tüm faaliyetlerini bu adreslerden takip edebilirsiniz. 
 
E-MAİL ADRESİ
adanaharp-sehitgazi@hotmail.com 
 
YOUTUBE ADRESİ
ŞEHİT GAZİ ADANA
 
WEB SİTE ADRESİ
 
INSTAGRAM ADRESİ
ŞEHİT GAZİ ADANA
 
FACEBOOK ADRESİ
ŞEHİT GAZİ ADANA
 
TWİTTER ADRESİ 
@adanaharp
ŞEHİT GAZİ ADANA 

Bu faaliyetlerimizden bazıları;
1-18 Mart Şehitler Günü Dolayısı İle Yaptığımız Programda
KAHRAMANLIK SENİN KANINDA VAR ; VATAN İÇİN CAN VERENLER KAN VERİYOR Başlığı altında Kızılay’a kan bağışı yapıldı.
2-18 SANAT DALINDA  18 TÜRK BAYRAĞI SERGİSİ Düzenlendi.
3-Derneğimize  gelen  misafirlerimize  Buğday Çorbası ve İrmik helvası ikram edildi.
4-Plaket takdimi düzenlendi.
5-27 Mart 2019 tarihinde Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezinde açılan Çanakkale Zaferi ile ilgili Müzeye gezi düzenlenmiştir.
6-2019 MART Ayı itibarı ile daha önce de yürüttüğümüz Cuma günleri Şehitlerimizin ve ebediyete İntikal eden Gazilerimizin ruhu için Yasin Programımızı her hafta Cuma günü Saat 11:00 – 12:00 arasında düzenli hale getirerek gelenekselleştirdik.
7-2019 NİSAN Ayı başlarında Derneğimizin daha faal bir şekilde tanınmasını sağlamak üzere ve aynı zamanda Üyelerimizden ticaretle uğraşan  işyeri olan arkadaşlarımızın reklamlarını da vermeleri ile  10000 Ad. Tanıtım Broşürü  bastırılmıştır.
8-2019 NİSAN Ayında Derneğimize Web sitesi kurulmuştur.
9-Derneğimiz üyeleri için  Şehit ve Gazi hakları ile ilgili açılacak davaları ücretsiz takip etmek üzere avukatlık işlemlerini yapmak üzere  Avukat Ali Bahadır BOZKURT ile anlaşılmıştır.( Üyelerimizin diğer şahsi davalarında ise Avukatlı ücretinin % 50 sini alacaktır.)
10-Adana Tv A Kanalında Derneğimiz üyelerinden randevular alınarak hikayelerini KAHRAMANLAR ÖLMEZ adı ile yayınlanacak televizyon programı ile halkımıza yayınlanması amacı ile çalışmalar başlatılmıştır.
11-21 NİSAN 2019 Pazar günü Derneğimizde düzenlediğimiz 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Eğlencesi Programında
Palyaço, Patlamış  Mısır, Pamuk  Şekeri, Oyun Parkı ( Şişme Zıp Zıp ve Kay Kay ) , Animasyon  (Sandalye Yarışı, Çuval Yarışı, İp Çekme, Cüce Deve V.b. Müzik Eşliğinde ),Vak Vak Palyaço, Balon (Çeşitli Figür olarak Çocuklara Dağıtımı ) Katılan misafirlerimize açık büfe kahvaltı ikramımız olmuştur.
12-Üyelerimize ait araçlar için,  park yaptıklarındaki yerlerde  herhangi bir sıkıntı yaşadıklarında kendilerine veya derneğimize  ulaşılabilmesi amacı ile Park Kart yaptırıldı.
13-Şehitlerimiz Muhammed Ali DEMİR , Fatih TEKDOĞAN , Orçun KUBAT ’ın Seneyi devriye  mevlitleri aileleri tarafından yemekli bir şekilde Derneğimizde yapıldı.
14-Ramazan ayı boyunca derneğimiz üyelerine iftar yemeği veren Sponsorlarla ve Belediyelerimiz ile koordinasyonlar kurulmak sureti ile İftar Programları düzenlenmiştir.
15-Geri dönüşüm malzemeleri ( Plastik, Karton , Şişe Kapakları , Eski Kitaplar ve defterler ) toplanarak satılmak sureti ile elde edilen gelirle Onur ve Gurur Köşemizdeki tüm resimler elden geçirilerek eksik olan resimler tamamlanmış ve yeni Çerçeveler  yaptırılmıştır Böylece resmi olmayan üyemiz kalmamıştır.
16-12 Mayıs 2019 Pazar günü Derneğimizde Anneler Günü sebebi ile Kahvaltı ikramı yapıldı ve Tüm Anneler için yaptırılan armağanlar annelerimize takdim edilerek Anneler günü kutlaması yapıldı.
17-14 Haziran 2019 Cuma günü Asri Mezarlıktaki Şehitliğimizde 16 Haziran Babalar günü olması sebebi ile Tüm Şehitlerimizi anmak üzere Mevlit okutuldu ve  Şehit Babalarımız  ile Gazilerimizin  Babalar Gününü kutlamak amacı Hediyeler  takdim edildi.
18-Şehit ailelerimize , Şehit Çocuklarımıza , Gazilerimizin Ailelerine ve Çocukları için El Sanatları ( Ebru Sanatı ve Filografi) , Tiyatro Faaliyeti  ve Koro Çalışmaları yapılmak üzere bir Proje başlatıldı.
19-20 Haziran 2019 Perşembe günü Seyhan Baraj Gölünde tekne gezisi düzenlenmiştir.
20-8 Temmuz 2019 tarihinde Yönetmelik Maddeleri çerçevesinde Tören Kıyafeti yaptırmak üzere çalışmalar başlatıldı.
21-TEMMUZ Ayında  NİSAN-MAYIS-HAZİRAN dönemlerine ait 3 aylık Gelir Gider Tablosu Derneğimizin İlan Panosuna asılmıştır. Böylece yaptığımız tüm faaliyetler ve harcamaları üyelerimize şeffaf bir şekilde incelemesi sağlandı.
22-Yaz sezonunda  ekonomikliğini  ve  temizliğini araştırdığımız denize sıfır olan , aynı zamanda  gönül rahatlığı ile üyelerimizin faydalanabileceğini tavsiye  ettiğimiz Karataş  Maliye Kampı ve Susanoğlu  D.S.İ tesislerinin yöneticileri ile görüşülerek tesislerden faydalanması  sağlanmıştır.
23-30 Ağustos 2019 Cuma günü Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde törenlere katıldıktan sonra Seyhan Baraj Gölünde Tekne Turu düzenlenmiş ve katılan tüm üyelerimize  öğle yemeği olarak Tantuni ve Ayran  ikram edilmiştir.
24-28 Ağustos 2019 Derneğimize  Sponsorlar tarafından yapılan bağışlardan 30 Ad. Sandalye ve 5 Ad. Plastik Masa alınmıştır.
25-19 Eylül Gaziler günü hazırlıkları kapsamında Derneğimizin Onur ve Gurur Köşesinde bulunan Şehit ve Gazi resimlerimizin üzerine Türkiye Haritası şeklinde Türk Bayrağı yaptırılmıştır.
26-19 Eylül 2019 Perşembe günü dernekte Kahramanlar Günü Resepsiyonu düzenlenmiştir.
27-19 Eylül 2019 Perşembe günü Optimum AVM de farkındalık tiyatrosu düzenlenmiştir.
28-19 Eylül 2019 Perşembe günü Gazilerimizle yerel televizyonda röportaj düzenlenmiştir.
29-19 Eylül 2019 Perşembe günü Şehitlik ziyaret edilerek mevlit düzenlenmiştir.
30-19 Eylül 2019 Perşembe günü Optimum AVM de resim sergisi düzenlenmiştir.
31-30 Eylül 2019 tarihinden itibaren dernek üyelerimize destek amacıyla şehit kızımız Batın BEZİK tarafından psikolojik destek sağlanmaya başlanmıştır.
32-4-5-6 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen Lezzet festivalinde derneğimizin tanıtımı ve üyelerimizin istirat etmelerinde çay ikram edilerek tanıtım yapılmıştır.
33-Adana çimento tarafından Ankara’da düzenlenen 11-12 sınıfları kariyer programına derneğimiz üyesi Şehit ve gazi çocukları ile birlikte katıldık.
34-Genel merkezimizin avukatı olan Serpil Öztürk ve eşi Millet vekilimiz Halil Öztürk’ün de katıldığı üyelerimizi hukuksal bilgilendirme toplantısı düzenledik.
35-Genl merkezimiz tarafından Milli Savunma Bakanlığı arşivlerinden çıkarılan 1916 yılında yazılmış Osmanlıca dernek tüzüğü genel merkezimiz talimatı ile çerçevelendirilerek derneğimize asılmıştır.
36-24 Ekim 2019 tarihinde Mersin ilinde düzenlenen SGK bilgilendirme toplantısına talep eden üyelerimizle birlikte katılarak bilgilendirme yapılmıştır.
37-Derneğimizde 15 Ekim 2019 tarihinden itibaren hafta içi her gün sabah kahvaltıları düzenlenmiş olup talep azalması sebebi ile 1 Ocak 2020 tarihinden sonrası için iptal edilmiştir.
38-Kasım 2019 tarihinden itibaren derneğimizde düzenli olarak her ayın ilk haftası kahvaltı programları yapılmaya başlanmıştır. Yapılacak kahvaltı programlarına farklı bir yemek veya mevlit vb. bir program denk geldiğinde bir sonraki aya ertelenerek devam edilmiştir.
39-Yüzde yüz Eğitim Merkezinde Şehit Çocuklarımıza 3 ile 8 nci sınıflara kadar ders verilmesi kararlaştırılmış ve bu tüm üyelerimize duyurulmuştur.
40-Derneğimizin başlattığı Bağımsız Çocuklar isimli Proje kapsamında Tiyatro Çalışmalarımız Dernek Üyelerimizin de oyuncu olarak katılımlarıyla başlamıştır.
41-12-18 Aralık tarihleri arasında Yerli Malı Haftası kutlaması kapsamında Derneğimizde 15 Aralık Pazar günü yapılacak olan kahvaltı programında Üyelerimizin de katkıda bulundukları Yerli Malları ile Yerli Malı haftasının anlam kazanması ve birlik beraberlik ruhunun yaratılması gözetilerek  kahvaltı düzenlenmiştir.
42-20 Aralık Cuma günü haftalık rutin olarak derneğimizde gerçekleştirdiğimiz Mevlit programını Kabasakal, Buruk ve Asri mezarlıklardaki Şehitliklerimizde yaparak, yıpranan ve eskiyen tüm bayraklarımızı Üyelerimiz ile birlikte değiştirdik.
43-20 Aralık Cuma günü Saat 15:15 te Emekli olan Gazilerimizin Maaşlarının kesilmesi ve haklarımızda iyileştirme yapılması için Atatürk Parkında Basın Açıklaması yapılmıştır.
44-24 Aralık Salı günü Saat 13:00 de Ankara’da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının önünde maaşları kesilen gaziler ve talep edilen haklarımız için Tüm şubelerimiz ve üyelerimiz ile birlikte basın açıklaması yapılmıştır. Ankara’ya gidiş geliş esnasındaki Üyelerimizin Ulaşım ve Yiyecek Organizasyonu derneğimiz tarafından karşılanmıştır.
45-Çukurova Göz Hastanesi yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonrasında 15 Tatil süresince Göz Kayması ve Şaşılık olan tüm Şehit Gazi üyelerimizin çocuklarına Ücretsiz tedavi ve ameliyatları uygulanmıştır.
46-Metropol Sineması yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonrasında belirli aralıklarla üyelerimize ücretsiz sinema gösterimi yaptırılmıştır.
47-25 Ocak Cumartesi günü dernek üyelerimiz ile birlikte Karboğazı’na gezi düzenlenmiştir.

48-Dernek üyelerimizden çalışanların iş yerlerinde ziyaret edilip genel sıkıntı ve sorunlar tespit edilerek kurum amirlerine iletilmiştir.

49-15 Şubat tarihinde 5 Ocak rotary klübü öncülüğünde Diş Dr. Neccah Barutçunun destekleriyle şehit ve gazi çocuklarımıza diş taraması yapılarak diş fırçası ve diş macunu hediye edilmiştir.

50-25 Şubat günü dernek üyelerimiz tarafından kamu yararına hazırladığımız Bağımsız çocuklar adlı tiyatro oyununu gösterime sunup, aynı yerde resim sergisi açılarak dernek yararına satışı yapılmıştır.

51-18 Mart şehitleri anma günü münasebetiyle okullardan gelen öğrencilerin derneğimizde ağırlanarak şehitlik ve gazilik hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

52-Dernek üyelerimizden 65 yaş üstü ve bakıma muhtaç olanları evlerinde ziyaret ederek, dezenfektan dağıtılmıştır.

53-22 Mayıs tarihinde Ramazan bayramı münasebetiyle şehitlikleri ziyaret ederek mevlit okunmuştur.

54-21 Haziran tarihinde babalar günü münasebetiyle şehitlikleri ziyaret ederek mevlit okunmuştur.

55-30 Temmuz tarihinde kurban bayramı münasebetiyle şehitlikleri ziyaret ederek mevlit okunmuştur.

56-Kozan ilçemizde çıkan yangın sebebiyle evlerini ve eşyalarını kaybeden ailelere denek üyelerimizin destekleri ile almış olduğumuz mutfak eşyalarını kozanda bulunan şehit aileleri derneğinde buluşarak teslim ettik.

57-19 Eylül gaziler günü münasebetiyle gazilerimiz ziyaret edilmiştir.

58-19 Eylül gaziler günü münasebetiyle vefat gazilerimizin ailelerine onur plaketi yaptırılarak tek tek ziyaret edip takdim ettik.

59-19 Eylül gaziler günü münasebetiyle gazilerimiz ile bire bir video çekimi yaparak tv, radyoda ve sosyal medyada paylaşılmasını sağladık

60-19 Eylül gaziler günü münasebetiyle bayan kuaför ve erkek berberler ile görüşerek ücretsiz kesim yapılmasını sağladık, bu kuruluşlara yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim ettik.

61-18 Mart Şehitleri anma günü için hazırladığımız resim şiir ve kompozisyon yarışmasın sonucu dereceye giren çocuklarımızın hediye ve plaketleri pandemi sebebiyle toplu bir program yapamayacağımızdan dolayı adreslerinde tek tek ziyaret ederek takdim ettik.

62-18 Mart Şehitleri anma günü için hazırladığımız ONUR plaketleri pandemi sebebiyle şehit ailelerimize toplu bir program yapamayacağımızdan dolayı adreslerinde tek tek ziyaret ederek takdim ettik.

63-29 Eylül günü Şehit Öğretmen Sait Korkmaz’ı şehadet yıl dönümünde ailesini ziyaret ederek plaket takdim ettik.

64-Kışla mahallesi sakinlerinden Necati Kara ile görüşerek şehit ailelerine yapmış olduğu ücretsiz nakliye hizmetinden dolayı teşekkür ettik.

65-10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma ve şehitlerimi ile ebediyete göçen gazilerimiz adına mevlit okutup Merkez camisinde hayır amaçlı maske dağıtımı yapılmıştır.

66-10 Kasım günü şehitliklerimizde solan bayraklar değiştirilmiştir

67-16 Kasım günü Genel merkezimiz tarafından derneğimizde kullanılmak amacıyla şarjlı bisiklet teslim alınarak demirbaş envanterine kaydı yapılarak kullanılmaya başlanmıştır.

68-19 Kasım tarihinde TEMAT Adana şube başkanı öncülüğünde KÜRSAD Küresel stratejik araştırma derneği tarafından dernek üyelerimizin çocuklarına dağıtılmak üzere verilen montları sahiplerine ilettik.

69-24 Kasım öğretmenler günü olması münasebetiyle dernek üyelerimizden öğretmenlik yapan şehit ve gazi yakınlarımızı ziyaret ederek, çiçek ve hediye takdim edip onure ettik.

70-3 Aralık engelliler günü münasebeti ile dernek üyemiz Gazi Kazım Bozkurt ile İHA tarafından günün anlamına binayen röportaj yapılması sağlanmıştır

71-Şehit babamızın cezaevine girmesi ile ilgili kurum ve kuruluşlar ile görüşerek kısa sürede çıkarılması için girişimlerde bulunduk.

72-Dernek olarak 2021 yılı Takvim yaptırılıp üyelere ve kamu kurumlarına dağıtılmıştır

73-2020 yılı içerisinde düzenli olarak yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte her Cuma günü aziz şehitlerimiz ve ebediyete göçen gazilerimizin ruhuna yasin okunarak dua edilmektedir.

74-2020 yılı içerisinde tüm resmi törenlere üyelerimiz adına yönetim olarak katılınmıştır, vali, kaymakamlar, komutanlar, belediye başkanları, tüm resmi kurum kuruluş amir ve müdürleri, özel sektör sahipleri üyelerimizi temsilen yönetim kurulumuz tarafından ziyaret edilmiştir.

75-Dernek üyelerimizin bilgi vermesi halinde üyelerimizin tüm özel günlerinde (cenaze, düğün, hastalık vb.) mümkün olduğunca birebir ziyaret edilmiş veya telefon ile görüşülerek acı ve sevinçleri paylaşılmaya çalışılmıştır.
 
     Yapılan tüm bu çalışmalar dernek üyelerimizin vermiş olduğu aidatlar ve sponsorlar aracılığı ile yapılmaktadır.  Bu nedenledir ki derneğimize yapılan bağış ve yardımlar önem arz etmektedir. Ayrıca dernek başkanı ve yönetim kurulunda görevli arkadaşlar yaptıkları çalışmaları hiçbir ücret ( maaş ) almadan yapmaktadır. Gönüllülük esasına göre hizmet sunmaktadırlar. Toplanan aidatlar derneğimizin genel giderleri ve faaliyet giderleri olarak kullanılmaktadır.
     Derneğimiz sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyerek üyelerimize moral ve motivasyon sağlamaktadır. Dernek olarak Web Sitemiz, Facebook sayfamız ve Whatsapp üzerinden yada mesaj yoluyla tüm faaliyetlerimizi günübirlik siz  değerli üyelerimizin bilgilerine sunmaktayız.
     Düzenlediğimiz  faaliyetlerin katılım sayısının çok olması hem birbirimizi daha yakından tanımamızı sağlayacak hem de acılarla dolu bir şehit cenazesinde acılarımızı paylaşmaya yada herhangi bir mutlu etkinlikte coşkumuzu artıracaktır. Aynı zamanda  Dernek tarafından yapmış olduğumuz duyurularımız da  üyelerimizden Cenazesi, Düğünü, Hastalık v.b. durumları olan üyelerimizin de aranmak sureti ile ya da  bizzat katılımlarımız  sayesinde , birlik ve beraberlik ruhumuz  ziyadesi ile  pekişecek, perçinleşecektir.
     Derneğimiz  her platformda üyelerimizin eksik veya ihtiyaç duyulan kanunlarla ilgili çalışmaları takip ederek yeni düzenlemeler için teklifler sunmaktadır. Fakat bildiğiniz üzere biz ne istersek isteyelim devlet büyükleri takdir ederse yasal düzenlemeler yapılmaktadır.
     Dernek hiçbir zaman kendi başına birey değildir. Bireylerin oluşturduğu  topluluktan meydana gelmektedir. Bizim gibi mukaddes unvanlara sahip toplumlar  her konuda birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece kendilerine değer kazandırırlar.
Başkalarının bize ne kadar saygı duymasını ve ilgi göstermesini istiyorsak, bizde karşımızdaki kişilere aynı saygıyı göstermeliyiz.
     Dernek yönetimi olarak bizlerin de  birer  insan olduğunu düşünürsek  zaman zaman yanlışlıklar veya hatalar yapma olasılığımız olacaktır. Bu hata ve yanlışlıklar hiçbir zaman kişisel veya kasıtlı olarak yapılmaz, ancak bu tür eksiklik yada yanlışlıkların düzeltilmesi için birebir diyalog kurulması da çözümü  kolaylaştıracaktır.
Hazırladığımız bu yazının amacı dernek üyelerimizi derneğimizin işleyişi hakkında bilgilendirmektir.
 
   Y Ö N E T İ M  
K U R U L U 
ŞEHİT GAZİ ADANA WEB TV


Saat
Takvim
FACEBOOK
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret30246
SON DAKİKA