TÜRKİYE
HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ
ADANA ŞUBESİ
Bayrak
RESMİ GAZETE
BİR VATAN HİKAYESİ


KÜTÜPHANE
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
BANKA HESABI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.597318.6718
Euro19.586619.6651
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 84. ölüm yıl dönümünde Atatürk parkında düzenlenen programa katılarak, Atamızı yad ettik.
“Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, özlemle.”
Fikirlerimiz fikirlerinle, Vicdanımız sesinle, Kalbimiz seninle yaşıyor….
Milli mücadelemizin Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında rahmetle, şükranla ve saygıyla yâd ediyoruz.
10 Kasımlar Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın, bir kez daha anlamanın günüdür. Bugün O’nu en güzel anlamanın yolu, veciz bir şekilde ifade ettiği gibi “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözleriyle bizlere emanet bıraktığı Devletimizi gelecek nesillerimize aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bırakmaktır.
Karakteri bağımsızlıkla bezenmiş olan Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesi ile ezelden beri hür yaşamış milletimizin adeta küllerinden yeniden doğarak ayağa kalkmasını ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırmasını sağlamış ,en büyük eserim dediği Cumhuriyeti kurarak bizlere emanet etmiştir.
Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve milletimizin unutulmaz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ,dua ve rahmetle yad ediyoruz.
Ruhları şad olsun..

  
31 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOSYAL MEDYALARIMIZ


     

BİLGİ YENİLEME
BİZ BİZE YETERİZ
Saat
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam75
Toplam Ziyaret49717