TÜRKİYE
HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ
ADANA ŞUBESİ
Bayrak
RESMİ GAZETE
BİR VATAN HİKAYESİ


KÜTÜPHANE
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
BANKA HESABI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret87793

BAŞKAN


TÜRKİYE

HARP MALÜLÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ

DERNEĞİ ADANA ŞUBE BAŞKANI

GAZİ MEHMET ALİ BAKIR0 ( 505 ) 600 32 94
0 ( 322 ) 457 27 22Adana Şubemiz 22 Mayıs 2007 yılında 35 arkadaşımızın bir araya gelerek yaptıkları mücadele ve fedakarlıkla kurularak bugüne kadar faaliyet göstermiştir. Derneğin kuruluş aşamasında, farklı dönemlerde ve 5. olağan genel kurulumuzda sizlerin vermiş olduğu desteklerle Dernek başkanlığı görevini üstlendim.

Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar Şehit anne babası, Şehit eşi, Gazi, Vazife Malulü, Er Gazi, Rütbeli Gazi arasında tek bir rütbe  vardır O da Şehitlik ve Gaziliktir.  Şehitlik, Gazilik ve Vazife malullüğü 3713, 2330, 5434, 5510, sayılı kanunun farklı maddeleri ne tabi olmaktır. Bu kanunlar çerçevesinde Devletimiz herkese farklı farklı haklar tanımış olabilir. Fakat herne olursa olsun hepimiz aynı camia içerisinde birlik ve beraberlik içinde saygı sevgi çerçevesinde bir arada olacağız.

Her şeyden önce hepimiz insanız hiç kimsenin Kimseden bir üstün yani olamaz, bu camiada herkes aynı yaraları paylaşan aynı Kaderle yoldaş olan Şehit Aileleri ve Gaziler olarak bir aradayız. Eğer ki biz birbirimize saygı duymazsak bir başkalarını da bize saygı duymasını beklememizin hiçbir anlamı yoktur.Biz birbirimize bağlı ve saygılı kader arkadaşı olan değerli insanlarız. Bu değeri kaybetmememiz gerekmektedir.

Değerli arkadaşlar nasıl ki herkesin kendi içinde bir aile yapısı var; kendiniz, çocuklarınız, anneniz, babanız, kardeşleriniz, amcalarınız, dayılarınız, halılarınız teyzeleriniz ve aynı şekilde Eşinizin aileleriyle beraber büyük bir aile oluşturmaktayız.

Aynı aile yapısı bu çatı altında da aynı şekilde mevcuttur. Biz bu şekilde düşünürsek her konuda birbirimize yetecek kabiliyet ve güce sahibiz, bir birimizden alacağımız bu güçle yapamayacağımız hiçbir şey olamaz.

Yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte, sizlere layık olarak derneğimizi ve siz değerli üyelerimizi yüceltecek, yükseltecek, onurlandıracak, gururlandıracak birlik ve beraberliğin tesis edildiği büyük bir camia olarak varlığımızı ilimizde hissettirerek birçok faaliyetlerle sizleri onurlandırmak adına bu görevi yapacağız.

 

SOSYAL MEDYALARIMIZ


     

BİZ BİZE YETERİZ
Saat
Takvim